XIX Powszechny Zjazd Historyków

  • increase font size
  • Default font size
  • decrease font size


Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych

ul. Krakowska 71-79, 71-017 Szczecin

Godziny pracy: pon-pt. 11-15

telefon: 091 444 33 00

faks: 091 444 33 01

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Sekretariat prowadzą:

Grażyna Mazgoła

Monika Potoczny

Jeśli jesteś pierwszy raz w Szczecinie lub słabo znasz miasto, tych kilka informacji powinno Ci pomóc dotrzeć do nas:

W przypadku gdy podróżujesz koleją, najlepiej jest wysiąść na Dworcu Głównym. Po opuszczeniu pociągu wejdź z peronu na kładkę kolejową i udaj się do zejścia w kierunku Odry. Tuż obok zejścia z kładki przy ulicy Kolumba jest przystanek MZK (pętla), z którego odjeżdżają autobusy linii 61 (Dworzec Gł. - Podjuchy) oraz 81 (Dworzec Główny - Przecław). Autobusy te kursują od godziny 5. do 23. Przeciętna częstotliwość kursów wynosi ok. dwadzieścia minut. Bilety możesz nabyć w kiosku, który znajduje się obok przystanku. Dobrze jest się zaopatrzyć w bilety godzinne (dwudziestominutowe są ryzykowne), gdyż podróż może trwać trzydzieści minut. Autobus zatrzymuje się na dziewięciu przystankach licząc z przystankami na żądanie. Początkowo droga wiedzie przez śródmieście. Następnie zabudowa zmienia się na bardziej luźną. Jesteś już blisko Instytutu Historii, gdy po prawej stronie widzisz osiedle (Reda) składające się z kilku wieżowców. Obok niego jest duże rondo. Jak tylko autobus wyjedzie z niego, udaj się bezzwłocznie do wyjścia. Ujrzysz wysoki, z ciemnozieloną fasadą budynek Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług. Po wejściu do niego skręć w prawo i podążaj dalej korytarzami do budynku Instytutu Historii. Droga jest oznakowana na ścianach. Szklane dzrzwi z ciemnoniebieskim napisem Instytut Historii oznajmią Tobie, że jesteś u celu wędrówki.

W przypadku gdy podróżujesz autobusem, najlepiej jest wysiąść na Dworcu Głównym. Po wyjściu z budynku dworca udaj się w dół w kierunku Odry. Przejdź pod wiaduktem kolejowym a następnie skręć w prawo. Po wykonaniu tego będziesz szedł obok fasady budynku dworca kolejowego. Miń ją i dojdź do kładki kolejowej. W pobliżu wejścia na nią znajduje się przystanek (pętla) linii autobusowej 61 i 81. Resztę niezbędnych informacji znajdziesz w opisie zamieszczonym wyżej. Czas dojścia na przystanek wynosi 5-7 minut.

W przypadku gdy podróżujesz samochodem trasą nr 3 i 10, wjedź dziesiątką do centrum miasta a następnie poruszaj się trzynastką (od centrum możesz także kierować się oznaczeniami wskazującymi drogę do Kołbaskowa, Berlina). Po opuszczeniu śródmieścia będziesz jechał czteropasmową drogą wiodącą przez obszar luźniejszej zabudowy. Obszar ten rozpoczyna się za wiaduktem kolejowym, pod którym przejedziesz. Po kilku minutach wjedziesz na duże rondo znajdujące się obok osiedla złożonego z kilku wieżowców. Za rondem ujrzysz wysoki, z ciemnozieloną fasadą budynek Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług, który jest połączony z budynkiem Instytutu Historii. Z ronda zjedź na prostopadłą do fasady budynku Wydziału ZiEU ulicę Krakowską i po ok. 50 metrach skręć w lewo na parking. Z parkingu udaj się najpierw do budynku Wydziału ZiEU. Po wejściu do niego skręć w prawo i podążaj dalej korytarzami do budynku Instytutu Historii. Droga jest oznakowana na ścianach. Szklane drzwi z ciemnoniebieskim napisem Instytut Historii oznajmią Tobie, że jesteś u celu wędrówki.
W przypadku gdy podróżujesz samochodem trasą nr 31, będziesz przejeżdżał przez Szczecin-Podjuchy. Tu skręć w lewo na światłach i przepraw się przez Odrę. Wjedziesz na tzw. Autostradę Poznańską. Na pierwszym rondzie napotkanym po kilku kilometrach skręć na centrum, a następnym rondzie, na którym w chwilę później się znajdziesz, zjedź na prostopadłą do fasady wysokiego budynku Wydziału ZiEU ulicę Krakowską i po ok. 50 metrach skręć w lewo na parking. Dalsze wskazówki jw.

albo
MAPA